Salony kosmetyczne Jean Louis DavidUsługiTwarzDepilacja laserowa laserem Light Sheer

Depilacja laserowa laserem Light Sheer

CENNIK

  • Depilacja laserem wąsik/ broda/ policzki/ szyja/ kark/ dekolt/ tors/ pachy/ barki/ bikini/ /pośladki 198 zł
  • Depilacja laserem łydki/ uda/ ręce/ plecy 396 zł

skorzystaj z usług w tym salonie

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Depilacja laserowa twarzy, czyli jak skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia

Marzenie o jedwabiście gładkiej skórze towarzyszy każdej kobiecie. Te panie, które borykają się z problemem nadmiernego owłosienia na twarzy muszą regularnie odwiedzać salony kosmetyczne lub samodzielnie usuwać niechciane włoski. Aby nie tracić czasu i nerwów, a także nadmiernie nie obciążać domowego budżetu, warto skorzystać z nowoczesnej metody usuwania owłosienia, jaką jest fotodepilacja. Zabieg ten pozwoli raz na zawsze pożegnać się z niechcianym owłosieniem na twarzy.

Laserowe usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa to doskonała alternatywa dla bolesnej depilacji mechanicznej lub wykonywanej woskiem, a także czasochłonnego i mało efektywnego golenia. Zabieg jest przeprowadzany w profesjonalnych gabinetach z użyciem lasera, który w większości przypadków na stałe usuwa owłosienie. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty fotodepilacji, konieczne jest poddanie się serii zabiegów z odpowiednimi przerwami (zazwyczaj 6-tygodniowymi). Cierpliwość i systematyczność pacjentów pozwoli cieszyć się idealnie gładką skórą, nie tylko  na twarzy. Wśród najpopularniejszych zabiegów można znaleźć usuwanie wąsika, depilację pach, brody, łydek, pleców i torsu, a nawet depilację intymną.

Jak działa laser diodowy?

Do przeprowadzenia fotodepilacji konieczne jest użycie lasera diodowego, a dla skuteczności zabiegu muszą być spełnione dwa warunki: włoski powinny znajdować się w fazie aktywnego wzrostu (anagenu), a także być odpowiednio ciemne, czyli posiadać wystarczającą zawartość melaniny. Laser diodowy działa bowiem tylko na takie owłosienie.

Podczas fotodepilacji melanina pochłania odpowiednią ilość światła, która znajduje się w wiązce emitowanej przez urządzenie. Następnie, pozyskane ciepło jest rozpraszane i działa na sąsiadujące tkanki. W ten sposób uszkodzony zostaje mieszek włosowy, a także komórki, które odpowiadają za proces tworzenia się nowego włosa.

Zalety fotodepilacji

Z kilku powodów fotodepilacja króluje nad tradycyjnymi metodami depilacji. Wśród największych zalet laserowego usuwania owłosienia warto wskazać na:

bezbolesność zabiegu,

idealnie gładką skórę przez długi czas,

brak podrażnień,

brak wrastających włosków i zapalenia mieszków włosowych.

Jak przygotować się do zabiegu?

Odpowiednie przygotowanie się do depilacji laserowej pozwoli uzyskać lepsze rezultaty po zabiegu i zwiększy bezpieczeństwo w trakcie jego trwania. Warto więc postępować zgodnie z kilkoma wytycznymi:

4-3 tygodnie przed zabiegiem – odstawienie kremów z retinolem, witaminą C i kwasami owocowymi, ziół, leków złuszczających i światłouczulających. Minimum 4 tygodnie przed zabiegiem należy też zaprzestać wykonywania jakiejkolwiek depilacji;

3-2 tygodnie przed zabiegiem – rezygnacja z opalania się na słońcu i w solarium, zaprzestanie używania samoopalacza;

1 tydzień przed zabiegiem – zaprzestanie złuszczania skóry na rzecz intensywnego nawilżania np. kremami odżywczymi.

Oprócz właściwego przygotowania się do zabiegu bardzo ważne jest optymalne zadbanie o skórę już po fotodepilacji. Ochrona przed słońcem i wysuszeniem to najważniejsze punkty pielęgnacji po depilacji laserowej. Konieczne jest więc stosowanie kremów z wysokim filtrem UV, unikanie promieni słonecznych oraz innych form opalania, a także kosmetyków na bazie alkoholu i złuszczających naskórek.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Dla zachowania maksimum bezpieczeństwa i ochrony skóry, konieczne jest zapoznanie się z przeciwwskazaniami do wykonania depilacji laserowej. Bezwzględnie fotodepilacji nie mogą poddawać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, ale też osoby, które cierpią na infekcje i choroby skóry. Przeszkodą do laserowego usunięcia owłosienia jest również opalona skóra, zażywanie antybiotyków, leków światłouczulających oraz ziół, wszczepiony rozrusznik serca, a w przypadku depilacji pach – stosowanie preparatów typu Etiaxil i Antidral.

POWIĄZANE USŁUGI