Depilacja laserowa ciała

CENNIK

  • Depilacja laserem wąsik/ broda/ policzki/ szyja/ kark/ dekolt/ tors/ pachy/ barki/ bikini/ /pośladki 198 zł
  • Depilacja laserem łydki/ uda/ ręce/ plecy 396 zł

skorzystaj z usług w tym salonie

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

 Idealnie gładkie ciało to marzenie każdej kobiety, szczególnie, gdy zbliżają się wakacje, a w najbliższej perspektywie jest opalanie się na słonecznej plaży. Jednak codzienne golenie nóg, bolesna depilacja mechaniczna albo przy użyciu wosku jest nie tylko męcząca, ale też mało efektywna. Czy można więc w inny sposób pozbyć się niechcianego owłosienia? Skuteczną alternatywą jest depilacja laserowa! Warto dowiedzieć się więcej na temat tego innowacyjnego zabiegu, który może pomóc w usunięciu włosków raz na zawsze.

Na czym polega depilacja laserowa?

 

Jak sama nazwa wskazuje, depilacja laserowa, inaczej fotodepilacja, odbywa się przy użyciu specjalnego lasera diodowego. Wiązka światła emitowana przez urządzenie uszkadza mieszki włosowe, które odpowiadają za proces tworzenia się nowych włosów. Dzieje się tak na skutek pochłaniania przez melaninę (zawartą w łodydze włosa) światła z lasera, które następnie jest rozpraszane do pobliskich tkanek (mieszków włosowych) i uszkadza je. W efekcie, w tym miejscu wstrzymywany jest proces tworzenia się nowego włosa.

Zalety laserowego usuwania włosów

 

Laserowe usuwanie włosów ma wiele zwolenniczek. Nic w tym dziwnego, ponieważ fotodepilacja wiąże się z szeregiem korzyści:

laser diodowy jest w pełni bezpieczny i niemal bezbolesny dzięki wbudowanemu systemowi chłodzącemu, który jest aktywny podczas wykonywanego zabiegu,

po fotodepilacji skóra jest idealnie gładka przez długi czas,

w wielu przypadkach już kilka zabiegów wystarczy, aby na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia,

skóra po laserowej depilacji jest bez podrażnień, zaczerwienień i wrastających włosków,

możliwość wykonania fotodepilacji na całym ciele (najpopularniejsza jest depilacja laserem nóg i pach, ale też bikini, pleców, brzucha czy twarzy).

Największą zaletą dla wielu kobiet jest pozbycie się problemu z codzienną depilacją, szczególnie podczas wakacji.

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby depilacja laserowa była w pełni bezpieczna i dała jak najlepsze rezultaty, konieczne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu:

4 – 3 tygodnie przed zabiegiem – należy odstawić kosmetyki oraz leki z witaminą C, retinolem i kwasami owocowymi, leki światłouczulające oraz złuszczające preparaty do ciała. Od tego momentu nie można też pić ziół;

3 – 2 tygodnie przed zabiegiem – należy zaprzestać opalania w solarium i na słońcu, a także używania kosmetyków samoopalających. Konieczne jest również intensywne nawilżanie i regenerowanie skóry.

Oprócz odpowiedniego postępowania przed zabiegiem, ważne jest także właściwe dbanie o skórę po fotodepilacji. Najważniejsza w tym czasie (przez minimum 2 tygodnie) jest maksymalna ochrona przed słońcem oraz podrażnieniem skóry kosmetykami złuszczającymi, wysuszającymi oraz na bazie alkoholu.

Przeciwwskazania przed zabiegiem

 

Choć depilacja laserem diodowym należy do bezpiecznych zabiegów, istnieje kilka przypadków, w których nie powinno się poddawać fotodepilacji. Należą do nich: ciąża i okres karmienia piersią, infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe, choroby skóry, opalenizna naturalna lub będąca wynikiem korzystania z solarium albo stosowania kosmetyków samoopalających, zażywanie antybiotyków, ziół i leków wchodzących w reakcję alergiczną ze światłem oraz wszczepiony rozrusznik serca. Ważne jest też, aby na co najmniej miesiąc przed zabiegiem nie pozbywać się owłosienia mechanicznie (pęsetą, woskiem albo depilatorem), a w przypadku fotodepilacji pach nie używać preparatów typu Etiaxil czy Antidral.

Co jeszcze warto wiedzieć o fotodepilacji?

Laser diodowy dział na owłosienie tylko w przypadku, gdy włosy są w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu. Dlatego, aby zabieg był jak najskuteczniejszy, zaleca się kilkukrotne powtórzenie depilacji laserowej z około 6-tygodniowymi przerwami.

Należy mieć również świadomość, że usuwanie włosów laserem jest możliwe tylko, gdy zawierają dostateczną ilość melaniny (ciemnego barwnika). Jasne owłosienie nie będzie podatne na działanie wiązki lasera.

Dodatkowo z opisu zabiegu w sekcji CIAŁO, rekomendujemy usunięcie fragmentu Jak przygotować się do zabiegu, aby nie generować duplikacji treści z opisem w sekcji TWARZ i zastąpić go fragmentem z artykułu jak na poniższym screenie.

POWIĄZANE USŁUGI