Henna i regulacja brwi

CENNIK

  • Henna lub regulacja brwi 20 zł

skorzystaj z usług w tym salonie

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Ładne i zadbane brwi mogą optycznie modelować rysy twarzy, wyeksponować oczy, a  nawet sprawić, że wygląda się młodziej. Aby nadać im odpowiedni kształt i wyrazisty kolor, warto wybrać się do kosmetyczki, która zrobi to w sposób dokładny i profesjonalny. O tym jak wygląda zabieg regulacji i henny brwi w naszych salonach, można znaleźć w niniejszym artykule.

Idealny kształt krok po kroku

Po pierwsze, idealny kształt brwi (grubość, długość i łuk) powinien być dobrany do konturu twarzy. Rysy owalne zdecydowanie współgrają z brwiami o pełnym, nieco spłaszczonym łuku. Do twarzy okrągłych, należy zdecydowanie wybierać wygięty łuk, który nieco wyostrzy rysy, natomiast do twarzy kwadratowych najlepiej będą pasować brwi z dość mocno zaznaczonym szczytem. Twarz w kształcie serca będzie świetnie się komponować z zaokrąglonymi łukami, natomiast twarze podłużne wymagają brwi z dość długim łukiem, który optycznie zaokrągla rysy. Po uzgodnieniu kształtu brwi, kosmetyczka dezynfekuje depilowany obszar i używając zdezynfekowanej uprzednio pensety, z największą starannością modeluje brwi. Warto dodać, że jest to najskuteczniejsza metoda, gdyż włoski wyrywane są z cebulką, dzięki czemu nie będą szybko odrastać, a kobieta przez długi czas może się cieszyć zadbanym wyglądem twarzy.

Odpowiedni kolor czyli henna

Kolor henny- podobnie jak kształt brwi, nie jest przypadkowy. Jest on dopasowywany do typu urody, więc będzie całkowicie uzależniony od karnacji i koloru włosów. Poza nadaniem brwiom odpowiedniej barwy, henna także utwardza włoski oraz sprawia, że zyskują zdrowy, naturalny połysk (jest to preparat roślinny). Przed rozpoczęciem farbowania brwi, należy dokładnie zmyć makijaż oczu, a osoby noszące soczewki kontaktowe powinny je zdjąć. Zanim przystąpimy do zabiegu, można poprosić o wykonanie próby uczuleniowej, która może zapobiec przykrym niespodziankom. Po wykonaniu powyższych czynności, na brwi nanoszona jest henna w kremie. Za pomocą tzw. bagietki jest ona rozprowadzana równomiernie, rozpoczynając od szczytu brwi po zewnętrznej, a następnie po wewnętrznej stronie włosków. Po nałożeniu henny, należy kilka minut odczekać, co jest uzależnione od naturalnego koloru brwi. Im jaśniejsze brwi, tym dłuższy czas oczekiwania. Następnie, używając wacika nasączonego ciepłą wodą, kosmetyczka usuwa pozostałości barwnika. Zaleca się, by wykonywać zabieg częściej, niż raz w miesiącu, gdyż z biegiem czasu barwa może stracić początkowe nasycenie. Kto powinien unikać farbowania brwi? Zdecydowanie nie jest to zabieg odpowiedni dla osób cierpiących na zapalenie spojówek oraz posiadających stany zapalne skóry oraz podrażnienia alergiczne. Do przeciwwskazań należą także otarcia skóry w okolicach brwi, oraz jęczmień. Henny nie wykonuje się także u osób, które są na nią uczulone. Warto dodać, że henna jest świetnym udogodnieniem, gdyż dzięki niej, czas poświęcony na wykonanie makijażu jest znacznie skrócony. Co więcej, jest także dobrym rozwiązaniem dla kobiet korzystających często z basenu i uprawiających sport. Podsumowując, regulacja oraz henna idą świetnie w parze, a więc jeżeli chcesz utrzymać swoje brwi w świetnym stanie i uzyskać wyraziste spojrzenie, odwiedź jeden z naszych salonów.

Henna lub regulacji brwi

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU

  • uczulenie na hennę
  • stany zapalne i alergiczne skóry
  • choroby zakaźne
  • choroby i uszkodzenia oka (np. jęczmień, zapalenie spojówek)
  • jakiekolwiek uszkodzenia lub otarcia naskórka w okolicy brwi
  • soczewki kontaktowe

POWIĄZANE USŁUGI