Masaż stóp

CENNIK

  • Masaż stóp 30 min 50 zł
  • Masaż stóp 60 min 90 zł

skorzystaj z usług w tym salonie

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Stopa człowieka, nazywana jest w medycynie chińskiej mapą całego ciała. Nic dziwnego, tym bardziej, że receptory na stopach odpowiedzialne są za funkcjonowanie poszczególnych narządów wewnętrznych oraz układów samego organizmu. Umiejętne uciskanie konkretnych punktów wpływa m.in. na lepszy sen, redukcję stresu i zmniejszenie dolegliwości bólowych. Czym jest refleksoterapia? Na czym polega leczniczy masaż stóp i jakie daje korzyści?

Czym jest refleksologia stóp?

Refleksologia to naturalna metoda leczniczego masażu, która polega na pobudzaniu poprzez umiejętne uciskanie określonych punktów znajdujących się na stopach. Sztuka refleksoterapii opiera się na założeniach, sformułowanych przez słynnego amerykańskiego lekarza, Williama Fitzgeralda, który stwierdził, że poprzez odpowiednie uciskanie stóp, można np. całkowicie wyeliminować bóle głowy.

Obecnie refleksoterapia stanowi jedną z najchętniej stosowanych w medycynie naturalnej form oddziaływania na organizm człowieka. Specjaliści z zakresu leczniczego masażu są zgodni co do tego, że na stopach znajdują się zakończenia nerwowe, czyli receptory, które odpowiedzialne są za  funkcjonowanie poszczególnych narządów oraz układów ludzkiego ciała. Umiejętnie pobudzone receptory na stopach prowadzą do uwolnienia energii, która mobilizuje chory organ do samoregulacji i samoleczenia.

Refleksologia stóp ? korzyści

Leczniczy masaż stóp to niezwykle skuteczny sposób nie tylko na zrelaksowanie się, ale także na poprawę funkcjonowania całego organizmu ? zarówno narządów wewnętrznych, jak i układu kostnego.

Refleksoterapia:

stymuluje proces samoleczenia organizmu;

usprawnia krążenie krwi;

eliminuje takie dolegliwości jak bóle stawów, migreny, bóle kręgosłupa;

usprawnia przepływ impulsów nerwowych;

wspiera proces uruchamiania naturalnych mechanizmów obronnych;

głęboko relaksuje i przynosi ukojenie obciążonym stopom oraz całemu organizmowi (efekty odczuwalne są już po pierwszym masażu);

pozwala odzyskać dobre samopoczucie oraz siły witalne;

eliminuje toksyny i odblokowuje tzw. meridiany, czyli kanały energetyczne, wpływające na zdrowie oraz samopoczucie.

Przeciwwskazania do leczniczego masażu stóp

Przeciwwskazania bezwzględne do refleksoterapii stóp to między innymi:

przeszczep narządów,

chłoniak,

stany pooperacyjne (od 1 tygodnia do 6 miesięcy po zabiegu),

zakrzepica żył głębokich,

rany oraz urazy w obrębie stóp,

rozległe zmiany skórne (np. grzybica).

Refleksoterapia może być wykonana z zachowaniem szczególnej ostrożności w takich przypadkach jak:

żylaki oraz zakrzepica żył,

cukrzyca,

choroby psychiczne,

hemofilia,

dna moczanowa,

osteoporoza.

Masaż stóp dla mężczyzn ? przebieg zabiegu

W salonach Jean Louis David, masaż stóp z elementami refleksologii wykonywany jest w pozycji leżącej ? na profesjonalnym i jednocześnie bardzo wygodnym łóżku. Najpierw specjalista, nakłada na stopy krem zmiękczający skórę, a następnie, przy pomocy całych dłoni lub palców, stosuje rozmaite techniki stymulujące poszczególne strefy relaksacyjne, takie jak m.in.:

głaskanie,

rozcieranie,

ugniatanie,

uwalnianie ścięgna Achillesa,

rozluźnianie powięzi oraz ścięgien,

przywracanie ruchomości stawów stóp.

Co ważne, już po pierwszym masażu, organizm uruchamia proces samooczyszczania się z toksyn. Panowie różnie reagują na refleksoterapię stóp ? niektórzy stają się senni, inni wręcz przeciwnie ? są pobudzeni i pełni energii. Do osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się serię zabiegów. Przykładowo, aby bóle głowy nie nawracały, specjaliści rekomendują wykonanie kilkunastu (zwykle 12-14) masaży, przy czym nie mogą być wykonywane częściej niż trzy razy w tygodniu.

Dlaczego masaż stóp?

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU

  • stany zapalne i alergiczne skóry
  • choroby zakaźne
  • grzybica skóry

POWIĄZANE USŁUGI