Salony kosmetyczne Jean Louis DavidUsługiMężczyznaMasaż stóp dla mężczyzn z elementami refleksologii

Masaż stóp dla mężczyzn z elementami refleksologii

CENNIK

  • Refleksologia stóp 60 min 80 zł
  • Refleksologia stóp 30 min 50 zł
  • Manicure 80 zł
  • Pedicure 50 zł

skorzystaj z usług w tym salonie

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Masaż stóp dla mężczyzn to coś więcej niż zabieg kosmetyczny. Wszystko przez receptory na stopach, których uciskanie w odpowiedni sposób wpływa pozytywnie na funkcjonowanie wielu narządów i ogólnie pozytywnie na cały organizm. Refleksologia stóp, bo tak nazywa się ta dziedzina terapeutyczna, znana i chętnie stosowana jest od wieków. Nie można również zapominać, że masowanie stóp ma nie tylko właściwości lecznicze, ale również relaksacyjne, a 30 minut lub godzina pod opieką masażysty w salonach Jean Louis David to prawdziwe odprężenie zarówno dla ciała, jak i dla ducha.

Receptory na stopach – za co odpowiadają?

Według teorii refleksologii na stopach znajduje się aż 7200 zakończeń nerwowych, które połączone są z narządami w całym ciele. Przez odpowiednie uciskanie, masowanie i pocierania odpowiednich stref można wpłynąć na poprawienie funkcjonowania tych narządów. Te odpowiednie strefy nazywane są refleksami. Przykładowo masując wewnętrzną część lewej stopy w połowie jej długości, wpływa się na funkcjonowanie żołądka, z kolei masując środkową część prawej stopy poprawia się pracę wątroby. W sumie takich punktów jest około trzydziestu i przypisane są takim organom jak trzustka, nerki, oczy, jelita i wiele innych.

Trzeba jednak zdecydowanie podkreślić, że sama wiedza na temat lokalizacji odpowiednich punktów to za mało, aby wykonać prawidłowy masaż stóp. Wymagana jest do tego fachowa wiedza i odpowiednie, indywidualne podejście do każdej osoby, to wszystko oferują masażyści w salonach Jean Louis David.

Masowanie stóp i jego korzyści

Poprawnie wykonany zabieg refleksologii stóp potrafi przynieść bardzo pozytywne rezultaty dla całego organizmu. Na tym jednak nie kończą się zalety masażu stóp. Skorzystać z niego powinni zarówno panowie pracujący fizycznie, jak i umysłowo. Wszystko dlatego, że masowanie stóp poprawia ich ukrwienie i krążenie, jest to szczególnie istotne, gdy długo pracuje się w jednej pozycji na przykład za biurkiem lub na stojąco – likwiduje skurcze, a także zmniejsza uczucie ciężkości i zmęczenia. Masaż stóp poprawia również samopoczucie. W salonach Jean Loius David można wybrać masaż trwający 30 minut lub godzinę i jest to czas, w którym gość może się całkowicie odprężyć i zrelaksować, a cała uwaga skupiona jest na jego wygodzie i dobrym nastroju.

Masaż stóp – przeciwwskazań praktycznie nie ma

Bardzo ważnym aspektem masażu stóp jest również to, że jest to procedura bezpieczna, bezinwazyjna, a przeciwwskazań do jego wykonania jest bardzo niewiele. Niemniej jednak z masażu stóp powinny zrezygnować osoby, które mają problemy ze skórą takie jak zmiany grzybiczne, alergiczne lub związane z chorobami zakaźnymi. Wstrzymać się z wykonaniem tego zabiegu leczniczo-kosmetycznego powinny również osoby, które mają otwarte, gojące się rany, a także te z bolesnymi kontuzjami. Wszystkie przeciwwskazania są jednak tymczasowe i po uporaniu się z nimi można śmiało korzystać z masażu stóp i cieszyć się z jego dobroczynnego wpływu na całe ciało.

POWIĄZANE USŁUGI