Masaż stóp dla mężczyzn

CENNIK

  • Masaż stóp 30 min 50 zł
  • Masaż stóp 60 min 90 zł

skorzystaj z usług w tym salonie

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Masaż ciała to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na relaks po ciężkim dniu. Pozwala osiągnąć równowagę psychofizyczną, która jest cenna dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Specjalną techniką masażu, która pozwala zachować taką harmonię, jest refleksologia, czyli masowanie stóp.

Refleksologia – leczniczy masaż stóp

Refleksologia to wyjątkowy rodzaj masażu, który pomaga całemu organizmowi sprawnie funkcjonować. Jest to możliwe dzięki stymulacji konkretnych punktów i stref odruchowych, które znajdują się na stopach i które są przypisane poszczególnym narządom oraz całym układom ludzkiego organizmu. Masowanie stóp pobudza te receptory i w efekcie eliminuj toksyny oraz odblokowuje tzw. kanały energetyczne (meridiany), które w pewnym stopniu odpowiadają za zdrowie i samopoczucie.

Podczas masowania poszczególnych receptorów, które znajdują się na stopach, mózg przekazuje informację do chorego organu, np. jelita grubego. Efektem tego jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i dostarczenie sporej dawki tlenu oraz wartości odżywczych wprost do narządu. W ten sposób zmniejsza się także dolegliwości bólowe w jego rejonie.

Zalety masowania stóp

Powszechnie wiadomo, że masaż korzystnie wpływa na cały organizm, ponieważ pozwala się zrelaksować, a w przypadku skurczy, napięcia i nadwyrężenia mięśni, również niweluje ból. Natomiast masaż stóp pozwala odczuć dodatkowe korzyści takie, jak:

poprawa krążenia,

zmniejszenie uczucia zmęczonych, ciężkich nóg,

ogólna poprawa samopoczucia,

złagodzenie dolegliwości bólowych różnych narządów i układów (w zależności od rodzaju uciskanego na stopie receptora).

Jak masować receptory na stopach?

Masowanie stóp powinno być poprzedzone zgłębieniem wiedzy na temat rozmieszczenia poszczególnych receptorów na stopach. Dzięki temu zabieg będzie skuteczniejszy.

Podczas masażu stóp wystarczy uciskać kciukiem wybrane receptory oraz strefy wokół nich. Jednak ze względu na konieczność posiadania odpowiedniej wiedzy związanej z rozmieszczeniem receptorów na stopach i umiejętnym uciskaniu tych punktów (siła nacisku powinna być odpowiednio wyważona – nie za mocna, ale też nie za słaba), warto skorzystać z profesjonalnych usług w gabinetach kosmetycznych. Dzięki temu można mieć pewność, ze masaż stóp będzie nie tylko przyjemniejszy, ale też skuteczniejszy i przede wszystkim bezpieczny.

Przeciwwskazania do wykonania masażu stóp

Masaż stóp to nieinwazyjna terapia relaksacyjno-lecznicza, dlatego z jego dobroczynnego działania mogą korzystać niemal wszyscy, z drobnymi wyjątkami. Należą do nich problemy skórne związane z grzybicą stóp, chorobami zakaźnymi oraz stanami zapalnymi i alergicznymi.

POWIĄZANE USŁUGI