Mikrodermabrazja

CENNIK

  • Mikrodermabrazja twarz, szyja, dekolt z maską Skeyndor 120 zł
  • Mikrodermabrazja twarz, szyja, dekolt przy dowolnym zabiegu 70 zł

skorzystaj z usług w tym salonie

ZAREZERWUJ WIZYTĘ
Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja twarzy to jedna z najskuteczniejszych metod kompleksowej regeneracji naskórka. To zabieg, który polega na złuszczeniu zniszczonej warstwy skóry, a jego bezpośrednim efektem jest pobudzenie naskórka do szybkiego wytworzenia jego nowej warstwy. Mikrodermabrazji diamentowej chętnie poddają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni ? wszystko dlatego, że jest nie tylko bardzo efektywna, ale przede wszystkim bezbolesna.  

Mikrodermabrazja diamentowa na czym polega zabieg?

Mikrodermabrazja diamentowa jest jedną z najefektywniejszych metod mechanicznego złuszczania skóry. Zabieg mikrodermabrazji polega na delikatnym acz skrupulatnym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, przy pomocy metalowej końcówki, wyposażonej w diamentowe głowice. Cała procedura opiera się na nanoszeniu na skórę kryształków wodorotlenku glinu. Odbywa się to za pomocą specjalnego urządzenia, które usuwa górne warstwy naskórka, jednocześnie pobudzając skórę do produkcji nowych komórek. Mikrodermabrazja nie jest zabiegiem inwazyjnym, można ją wykonywać również na cerze naczynkowej. Co ważne, nie wywołuje skutków ubocznych. Po jej przeprowadzeniu na twarzy może pojawić się niegroźne zaczerwienienie, które zniknie po kilku godzinach.

Efekty mikrodermabrazji

Efekty mikrodermabrazji diamentowej są imponujące. Zabieg nie tylko skutecznie zamyka rozszerzone pory i usuwa płytkie blizny i rozstępy, ale też hamuje łojotok i pozwala uporać się z problemem suchej i wiotkiej skóry. Głównym efektem mikrodermabrazji jest zdecydowana poprawa elastyczności skóry. To procedura, która umożliwia pozbycie się drobnych zmarszczek, przy jednoczesnym wzmocnieniu  właściwości obronnych skóry, która zostaje pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny. Warto pamiętać o tym, że skuteczność mikrodermabrazji twarzy jest zależna od odpowiednej pielęgnacji skóry, zastosowanej zarówno przed, jak i po zabiegu.

Mikrodermabrazja ? przeciwwskazania

Przed przystąpieniem do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej, warto zapoznać się z przeciwwskazaniami do przeprowadzenia procedury, do których zaliczyć można przede wszystkim wszelkiego rodzaju zmiany skórne, takie jak: znamiona, opryszczka, wirusowe zakażenie brodawki, nowotwory skóry, zakażenie bakteryjne oraz przebyte zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy. Co ważne, mikrodermabrazja jest w pełni bezpieczna dla kobiet będących w trakcie menstruacji lub w ciąży oraz posiadających świeżą opaleniznę.

Wskazania do przeprowadzenia mikrodermabrazji diamentowej

 Jakie są natomiast główne wskazania do wykonania mikrodermabrazji twarzy? To procedura idealna dla osób, które chcą pozbyć się zmian trądzikowych, cierpią na zaburzenia pigmentacji i mają przebarwienia na cerze oraz uszkodziły skórę promieniowaniem UV. Zabieg sprawdzi się u osób, którym doskwiera grzybica, łuszczyca lub atrofia skóry, a także u tych, którzy mają mocno zrogowaciały naskórek, który wymaga gruntownego oczyszczenia. Należy pamiętać o tym, że na tydzień przed planowanym zabiegiem, nie wolno nakładać na twarz substancji zawierających kwasy oraz wykonywać chemicznych peelingów.

Mikrodermabrazja

URZĄDZENIE DO MIKRODERMABRAZJI

W urządzeniu do mikrodermabrazji diamentowej wykorzystywane są pokryte diamentem głowice ścierne, które zostają pobudzone do działania poprzez podciśnienie wytwarzane przez zamontowany w maszynie kompresor. W trakcie procedury naskórek jest ścierany w kontrolowany sposób, a dzięki wytworzonemu podciśnieniu ? natychmiast wędruje do specjalnego filtra.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU

  • zakażenia: wirusowe(brodawki, mięczak zakaźny, opryszczka), grzybicze, bakteryjne (figówka gronkowca, liszajec zakaźny)
  • nowotwory skóry
  • znamiona na skórze
  • trądzik krostkowy, różowaty i ropowiczy, także terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem - wskazana jest co najmniej 3 miesięczna przerwa po jej ukończeniu
  • uszkodzenia ciągłości skóry (jak np. nadżerka czy przeczosy)
  • naczyniaki jamiste
  • skłonność do bliznowców
  • chirurgiczne zabiegi twarzy (wykonane do 2 miesięcy przed zabiegiem)

POWIĄZANE USŁUGI