Oxybrazja

CENNIK

 • Oxybrazja twarz, szyja, dekolt z maską 120 zł
 • Oxybrazja twarz, szyja, dekolt przy dowolnym zabiegu 70 zł

skorzystaj z usług w tym salonie

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skóra twarzy jest każdego dnia narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, czy zanieczyszczenie powietrza. Dodatkowo, nieodpowiednia dieta lub zaburzenia hormonalne często powodują trądzik, a nakładane każdego dnia kosmetyki zatykają pory. Warto zatem pomyśleć o zabiegu pielęgnacyjnym, który przynosi natychmiastowe efekty, a dodatkowo działa kojąco. Dlatego też z pomocą przychodzi oxybrazja, znana również jako mikrodermabrazja wodno-tlenowa.

Co to jest oxybrazja

Jako jeden z najnowocześniejszych zabiegów rewitalizacyjnych, oxybrazja pomaga w skuteczny sposób oczyścić skórę twarzy i przywrócić jej młody wygląd. Za pomocą specjalnego sprzętu, strumień sprężonego powietrza połączonego z solą fizjologiczną (roztwór chlorku sodu w wodzie) złuszcza naskórek, tym samym usuwając zaskórniki. Oxybrazja ma także działanie dezynfekujące, dzięki czemu przyspiesza proces gojenia trądziku. Dodatkowo, hamuje jego rozwój oraz łagodzi powstały w ten sposób stan zapalny. Ponadto, tlen wspomaga odbudowę włókien kolagenowych, które odpowiadają za zdrowy i młody wygląd cery. Na tym nie koniec zaskakujących efektów oxybrazji. Zabieg ten oparty jest na tzw. terapii zimnem, która jest nie tylko całkowicie bezbolesna (klient czuje jedynie delikatny powiew na twarzy), ale także wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Wyżej wspomniane rezultaty przyczyniają się do poprawienia elastyczności skóry, a co za tym idzie, do redukcji zmarszczek. Krótko mówiąc jest to zaawansowany, a przede wszystkim bezbolesny rodzaj peelingu mechanicznego. Zwykle trwa on około 30 minut, a więc nie należy się obawiać, że jest to pielęgnacja czasochłonna. Warto dodać, że zabieg jest absolutnie bezpieczny, a więc mogą z niego skorzystać osoby, które  posiadają skórę wrażliwą. 

Dla kogo jest przeznaczona

Zabieg mikrodermabrazji wodno-tlenowej jest przeznaczony dla każdej kobiety, pragnącej poprawić kondycję swojej skóry. Powinny ją wybrać zwłaszcza panie, borykające się z trądzikiem, skórą naczynkową, oraz przebarwieniami. Jeżeli trądzik już minął, a pozostałe po nim blizny nie dają wam spokoju, wówczas połączenie tlenu i soli fizjologicznej może okazać się pomocne. Oxybrazja będzie także dobrym rozwiązaniem dla osób narzekających na łojotok, a także dla tych, którzy mają problem odwrotny, a więc skórę przesuszoną. Poza intensywnym oczyszczaniem, zabieg głęboko nawilża, działa odżywczo na cerę oraz zwęża rozszerzone pory.

Przeciwwskazania

Łuszczyca, stany zapalne oraz infekcje bakteryjne i grzybicze skóry zdecydowanie wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Podobnie jest w przypadku zmian ropnych oraz świeżych blizn. Do przeciwwskazań dotyczących oxybrazji należą także ciężkie choroby ogólnoustrojowe, nowotwory oraz opryszczka. Osoby będące w trakcie terapii retinoidami, powinny po zakończonym leczeniu odczekać minimum pół roku, zanim zdecydują się na oxybrazję. Ci natomiast, którzy zostali poddani leczeniu za pomocą kwasów, mogą się poddać zabiegowi w terminie nie krótszym niż tydzień od zakończonej terapii. Nie jest to także pielęgnacja odpowiednia dla diabetyków, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, a także dla tych, którzy posiadają rozrusznik serca bądź cierpią na nadciśnienie. Jeżeli chcesz zadbać o swoją cerę i skorzystać z nowoczesnego zabiegu oxybrazji, odwiedź jeden z naszych salonów. 

JAK DZIAŁA URZĄDZENIE

Nazywana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową, to rodzaj peelingu mechanicznego gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora.
Zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • terapia przeciwtrądzikowa retinoidami (należy odczekać ok. pół roku po zakończeniu leczenia) ? wykonany zabieg kwasami (odczekać min. tydzień)
 • przerwane ciągłość naskórka (również po wykonanej depilacji)
 • infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze)
 • nowotwory
 • ciężkie choroby ogólnoustrojowe
 • łuszczyca w fazie aktywnej
 • stany zapalne skóry
 • zmiany ropne w obrębie skóry (należy omijać aby nie doszło do nadkażenia zdrowej skóry)
 • świeże blizny (należy odczekać, aż rana się całkowicie zagoi a blizna nie będzie już bolesna)
 • ciąża, okres laktacji
 • nadciśnienie
 • rozrusznik serca
 • opryszczka
 • diabetycy

POWIĄZANE USŁUGI