Parafina na dłonie

CENNIK

  • Parafina 35 zł
  • Parafina do zabiegu manicure 25 zł

skorzystaj z usług w tym salonie

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Co zrobić, żeby skóra dłoni stała się bardziej miękka, jędrna i dogłębnie nawilżona? Wystarczy skorzystać z zabiegu parafinowego na dłonie. Parafina nie tylko poprawia krążenie i łagodzi bóle stawów, ale też wzmacnia paznokcie, niweluje znajdujące się na skórze przebarwienia i hamuje procesy starzenia się skóry. To zabieg idealny dla osób, które chcą poprawić wygląd swoich dłoni.

Parafina kosmetyczna – jakie ma właściwości?

Parafina to produkt, który powstaje w wyniku destylacji ropy naftowej. Mimo tego, że posiada w składzie substancje o właściwościach natłuszczających, sama w sobie nie nawilża, a jedynie tworzy na skórze warstwę ochronną, która zatrzymuje wilgoć. Maska parafinowa potrafi długo utrzymywać ciepło, czego skutkiem jest otworzenie porów i usprawnienie krążenia. Dzięki parafinowaniu dłoni, substancje pielęgnacyjne znajdujące się w preparatach kosmetycznych wchłaniają się dużo szybciej.

Po nałożeniu maski parafinowej na dłonie od razu można wyczuć, że skóra jest bardziej miękka, jędrna i odpowiednio nawilżona. Parafina kosmetyczna poprawia kondycję skóry, która jest szorstka, wysuszona i potrzebuje kompleksowej regeneracji. Parafinowanie dłoni poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie i łagodzi bóle stawów. Dodatkowo wzmacnia również paznokcie i chroni je przed rozdwajaniem. Bardzo ważne jest również to, że maska parafinowa to świetny sposób na zahamowanie procesu starzenia się skóry oraz zniwelowanie wszelkich nieestetycznych przebarwień.

Parafinowy zabieg na dłonie – na czym polega?

Przed nałożeniem parafiny na dłonie, należy je odpowiednio przygotować do zabiegu. Najczęściej przed wykonaniem całej procedury wykonywany jest peeling cukrowy, który dogłębnie oczyszcza i wygładza skórę. Kolejny etap to zanurzenie dłoni w naczyniu, w którym wcześniej została rozpuszczona parafina. Czynność jest zwykle powtarzana kilkakrotnie, aż do uzyskania na dłoniach grubej powłoki. Kiedy maska parafinowa na dłoniach zaczyna zastygać, ręce należy dobrze zabezpieczyć przed ewentualnym zabrudzeniem. W tym celu można je zawinąć w folię kosmetyczną lub umieścić w specjalnych rękawicach, które utrzymują ciepło. Po około 20 minutach parafinę kosmetyczną można usunąć z dłoni. Na koniec można przeprowadzić delikatny masaż rąk i nałożyć na nie odżywcze serum. Jeśli chodzi o ilość zabiegów, jaką należy wykonać, jest to zależne od stopnia zniszczenia skóry. Zwykle wykonuje się jeden zabieg w tygodniu, do czasu przywrócenia gładkości skóry.

Parafinowanie dłoni – komu najbardziej się przyda?

Zabieg parafinowy na dłonie zalecany jest przede wszystkim osobom, które mają szorstką i przesuszoną skórę. Doradzany jest również tym, których skóra utraciła elastyczność lub posiada plamy pigmentacyjne. Położenie maski parafinowej na dłonie wskazane jest u osób po odmrożeniach oraz posiadających podrażnienia spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi lub detergentami.

Zabiegowi parafinowemu na dłonie nie powinny poddawać się osoby, które cierpią na grzybicę, osteoporozę, egzemę oraz choroby zakaźne dłoni i paznokci, a także uczulone na parafinę i jej pochodne.

POWIĄZANE USŁUGI