Salony kosmetyczne Jean Louis DavidUsługiTwarzLaserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień

CENNIK

  • Terapia na przebarwienia - wybrana strefa 199 zł

skorzystaj z usług w tym salonie

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Twoja skóra woła o pomoc, czyli jak pozbyć się przebarwień. Piękna i zadbana cera jest niewątpliwie marzeniem każdej kobiety, dlatego przedstawicielki płci pięknej zadają sobie wiele trudu, by osiągnąć wymarzony efekt i olśniewać jędrną, gładką, pełną blasku skórą. Częstym problemem, z którym boryka się około 30 % kobiet po 30 roku życia, są wszelkiego rodzaju przebarwienia. Co zrobić, by się z nimi uporać? Poza dobraniem odpowiedniej gamy kosmetyków oraz wyeliminowaniem przyczyn ich powstawania, warto również wybrać jedną z najskuteczniejszych metod, jaką jest laserowe usuwanie przebarwień.

Wrogowie skóry, czyli główne przyczyny przebarwień na twarzy

Negatywne działanie promieniowania UV, palenie papierosów oraz zanieczyszczone środowisko sprawiają, że utrzymanie cery w świetnej kondycji jest nie lada wyzwaniem. Czy wiecie, że wdychanie powietrza zanieczyszczonego smogiem równa się wypaleniu od 3 do 7 papierosów dziennie? Powyższe czynniki sprawiają, ze skóra traci naturalny kolagen i przyspiesza produkcję wolnych rodników. Co więcej, nadmierne opalanie się, a nawet stosowanie źle dobranych leków wpływa na niewłaściwe rozmieszczenie melatoniny, skutkiem czego są zmiany pigmentacyjne. Ponadto, czynniki genetyczne, problemy hormonalne, niewłaściwa dieta, a nawet niektóre leki powodują, że cera musi zmagać się z pryszczami, które po zagojeniu bardzo często pozostawiają nieestetyczne przebarwienia. Zmorą młodzieży (i nie tylko) jest również trądzik, który zawsze pozostawia po sobie widoczny ślad w postaci plam, a nawet blizn.

Skuteczne rozwiązanie, czyli laseroterapia

Wiele osób szuka ratunku na pozbycie się szpecących, nieestetycznych plam na skórze. Laseroterapia jest jedną z najbardziej popularnych, nieinwazyjnych, a przede wszystkim najskuteczniejszych metod zwalczających ten problem. Na czym polega zabieg? Otóż wiązki  promieniowania laserowego mają za zadanie odpowiednio rozmieścić  niewłaściwie nagromadzoną melatoninę, a więc tam, gdzie jest jej za dużo, rozbijają ją na mniejsze cząstki, które następnie są wchłaniane przez organizm. Promienie lasera docierają do plam położonych zarówno przy naskórku jak i tych znajdujących się w dolnej części skóry właściwej. Usuwanie zmian pigmentacyjnych jest wykonywane za pomocą nowoczesnego sprzętu, lasera MeDioStar. Zabieg nie wywołuje skutków ubocznych, i jest całkowicie bezpieczny, pod warunkiem, że jest prawidłowo wykonany. Należy pamiętać o założeniu okularów ochronnych, gdyż promieniowanie laserowe może negatywnie wpłynąć na narząd wzroku. Nie można ich zdejmować aż do zakończenia naświetlania. W celu uzyskania pożądanych efektów, należy odbyć serię zabiegów, tj. 4-5 sesji wykonywanych co miesiąc. Po wykonanym zabiegu przebarwienia nieco ciemnieją (proces ten powinien ustąpić w ciągu 3 do 7 dni), a skóra w tym miejscu ulega złuszczeniu, przez co plamy całkowicie znikają, w ten sposób pozostawiając cerę piękną i zadbaną.

O czym należy wiedzieć przed zabiegiem i w czasie zabiegu

Zaleca się, by przed przystąpieniem do zabiegu zaprzestać stosowania substancji fotouczulających, a więc takich, które zawierają witaminę C, retinol oraz kwasy owocowe. Odradza się także zażywania ziół, a kilka dni przed zabiegiem nie należy się opalać (naturalnie jak i w solarium) oraz stosować samoopalaczy. Laseroterapia jest absolutnie zakazana kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią oraz osobom cierpiących na skórne infekcje i choroby typu łuszczyca, bielactwo czy atopowe zapalenie skóry. Tuż przed rozpoczęciem naświetlania trzeba zdjąć wszelkiego rodzaju biżuterię, gdyż może ona odbijać światło lasera, przez co zabieg może nie przynieść pożądanych efektów. Trzeba się także przygotować na to, że naświetlane miejsce może delikatnie piec. Co więcej, ważne, by przez minimum miesiąc chronić przed słońcem miejsca poddane zabiegowi, a nawet stosować kremy z filtrem.

Krótko mówiąc, laseroterapia jest odpowiednim wyborem dla tych, którzy doświadczyli negatywnych skutków słońca oraz chcących puścić w niepamięć trądzikowe pozostałości. Jednakże, warto wziąć pod uwagę wiele zaleceń, by wyżej wspomniany rodzaj kosmetycznego defektu został skutecznie wyeliminowany.

Powiązane usługi

LIFTING REACTION-TERAPIA DLA CIAŁA

Zafunduj swojemu ciału zabieg z najwyższej półki