Laserowe usuwanie trądziku

CENNIK

  • Terapia przeciwtrądzikowa - wybrana strefa 199 zł

skorzystaj z usług w tym salonie

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Laserowe usuwanie trądziku, czyli jak skutecznie pozbyć się zmian na skórze

Wypryski, stany zapalne, blizny to problem nie tylko natury estetycznej, ale i zdrowotnej, który dotyka zarówno kobiet , jak i mężczyzn w różnym wieku. Nie zawsze bowiem trądzik mija wraz z okresem dojrzewania. Przyczyny jego powstawania i trwania są różne. Na szczęście, bez względu na powód pojawiania się zmian na twarzy, istnieją skuteczne metody walki z wypryskami. Jedną z nich jest laserowa terapia przeciwtrądzikowa.

Skuteczne usuwanie trądziku

Terapie z wykorzystaniem lasera są współcześnie bardzo popularne, przede wszystkim ze względu na swoją skuteczność, jednocześnie przy niewielkiej inwazyjności. Z myślą o leczeniu trądziku stworzono terapię laserem MeDioStar dostępną w naszych gabinetach Jean Louis David. Jego działanie polega na likwidowaniu stanów zapalnych, dzięki czemu zmiany skórne szybko się goją, a nowe nie pojawiają się. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się wykonywanie serii zabiegów (4-5 z tygodniową przerwą).

Zalety leczenia trądziku laserem

Poza oczywistymi korzyściami, które wynikają z poddania się terapii laserem istnieje szereg innych zalet związanych z taką metodą leczenia trądziku. Do najważniejszych zalicza się:

likwidowanie stanów zapalnych,

szybkie gojenie się wyprysków,

brak nowych zmian skórnych,

ujednolicony koloryt skóry,

likwidowanie przebarwień na skórze,

zmarszczki ulegają spłyceniu.

Jak przygotować się do zabiegu

Do zabiegów z wykorzystaniem lasera konieczne jest odpowiednie, wcześniejsze przygotowanie skóry. Tylko w ten sposób zyskuje się gwarancję bezpieczeństwa podczas terapii i uzyskania jak najlepszych efektów leczenia trądziku. W związku z tym:

3-4 tygodnie przed zabiegiem nie można stosować kremów z retinolem, witaminą C i kwasami owocowymi, pić herbatek ziołowych ani zażywać leków złuszczających i światłouczulających;

3-2 tygodnie przez zabiegiem nie można opalać się na słońcu ani w solarium, a także stosować samoopalaczy;

1 tydzień przed zabiegiem nie wolno złuszczać skóry w miejscach, w których zostanie poddana działaniu lasera. Zaleca się natomiast stosowanie kremów nawilżających i regenerujących.

Postępowanie po zabiegu

Skóra po zabiegu z wykorzystaniem lasera jest delikatna i skłonna do podrażnień, dlatego należy zadbać o nią w wyjątkowy sposób. Przez co najmniej 2 tygodnie po terapii konieczne jest stosowanie najwyższej ochrony przeciwsłonecznej. Całkowita rezygnacja z opalania się w tym czasie oraz stosowanie kremów z wysokimi filtrami to podstawa. Nie można również stosować kosmetyków, które wysuszają skórę, a więc mydła, toników na bazie alkoholu, peelingów, dezodorantów itp.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Jak każdy zabieg, również laserowa terapia przeciwtrądzikowa wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami do jej wykonania. Dla zachowania maksimum bezpieczeństwa, takiemu leczeniu trądziku nie powinny poddawać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, osoby z infekcjami bakteryjnymi, grzybiczymi i wirusowymi, z chorobami skóry takimi, jak bielactwo czy łuszczyca, opalone (naturalnie, w solarium lub po użyciu samoopalaczy), a także osoby, które zażywają leki i zioła światłouczulające oraz antybiotyki. Niezastosowanie się do tych wytycznych może negatywnie wpłyną nie tylko na bezpieczeństwo podczas zabiegu, ale też na wynik osiągniętych rezultatów.